Žilina: Divé svine v komunálnej politike

Autor: Vladimír Randa | 21.2.2018 o 18:07 | (upravené 21.2.2018 o 18:29) Karma článku: 5,36 | Prečítané:  1962x

Pojem "alternatívne fakty" zaviedol blízky spolupracovník amerického prezidenta Donalda Trumpa začiatkom roku 2017. Je to eufemizmus pre klamstvo v priamom prenose.  

V poslednom týždni ma na sociálnych sieťach upútali dva príspevky týkajúce sa diviačej zveri v Žiline. Tento problém miestnym netreba predstavovať. Diviaky sa pravidelne vyskytujú medzi panelákmi na sídlisku Hájik, ako aj v iných mestských častiach. A ľudia sa právom pýtajú, ako bude tento problém riešiť Mesto Žilina.

Keďže som problematiku príliš nesledoval, tak prvá informácia, ktorú som zaregistroval, bola od poslanca Kapitulíka. Je obsah vyzeral asi takto:

Z nej mi vyplynulo, že poslanci nechali Žilinčanov v štichu. Na moje prekvapenie mi však emailom prišla tlačová správa Mesta Žilina s úplne opačným vyznením. A to, že poslanci začali problematiku riešiť. Jej celý text nájdete tu.

A posledný pohľad na vec mi predvčerom ukázala FB stránka Žilinskí poslanci - nezávislí kandidáti

Čo vlastne tieto dve protichodné správy hovoria?

Keďže som nevedel, kde je pravda, tak som si pozrel záznam mestského zastupiteľstva. Nájdete ho tu (téma začína v čase 4:43:47). Z neho mi vyplynulo, že na rokovanie zastupiteľstva predložil poslanec Delinčák návrh ako riešiť problém s diviakmi v meste (mimoriadne povolenie lovu diviačej zveri, zníženie početnosti). Do toho ďalší poslanec doplnil potrebu zriadenia pracovnej skupiny, ktorá určí lokality, kde treba odstrániť kríky a náletové dreviny a vyrieši problém nelegálnych skládok biologického odpadu (podľa záznamu majú divé svine radi larvy, ktorým sa pod trávou darí :)

Toto bolo všetkými poslancami schválené. Presné znenie uznesenia nájdete tu (str. 28).

Predtým poslanec Kapitulík predniesol vlastný návrh riešenia problému, ktorý poslanci nepodporili. Podľa vyjadrenia ich kolegu - poľovníka preto, že nemal reálnu šancu problém vyriešiť.

Čo z toho vyplýva?

Problém s diviakmi sa ide riešiť.

Aj v Žiline existujú politici, ktorí majú radi alternatívne fakty. A pre zvýšenie svojej popularity neváhajú klamať, prekrucovať fakty a dlhodobo rozoštvávať spoločnosť.

Blížia sa komunálne voľby.

 

Vladimír Randa

Blog môžete svojim hlasom podporiť tu: http://vybrali.sme.sk/c/Zilina-Dive-svine-v-komunalnej-politike/

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Čo musí Kiska vysvetľovať a kto je kto vo video kauze

Vysvetlenie žiadajú opoziční lídri.

NADÁCIA ZASTAVME KORUPCIU

Ako chcel Kočner s Bödörom oblafnúť Haščáka a získať časť Markízy

Mal plán, ako získať podiel v televízii, keď ju kúpi Penta.


Už ste čítali?