Ako sa k najväčším demonštráciám v histórii Slovenska postavili žilinskí politici?

Autor: Vladimír Randa | 10.3.2018 o 18:19 | (upravené 10.3.2018 o 20:13) Karma článku: 6,23 | Prečítané:  2145x

Najväčšie demonštrácie v histórii Slovenska zasiahli aj Žilinu. V našom meste máme niekoľko známych politikov. Ich postoj k aktuálnemu dianiu je rôzny. Niektorí volajú po zmene, iní riešia paraolympiádu.

Asi najznámejší výrok o tom, čo robil pri podobnej historickej udalosti, novembri 89, patrí bývalému predsedovi parlamentu Pavlovi Paškovi. Podľa vlastných slov si nežnú revolúciu nevšimol, pretože kachličkoval kúpeľňu.

 

A čo robili pri podobnej historickej udalosti akou bol November 89 známi žilinskí politici?

Podľa toho, čo komunikujú na sociálnych sieťach, by som ich rozdelil do štyroch skupín.

1. Je to prevrat.

2. Nič sa nedeje.

3. Nič sa nedeje, som tu ja.

4. Som za slušné Slovensko.

1. Je to prevrat

Skupina politikov, ktorí vnímajú aktuálne dianie ako pokus o prevrat, najčastejšie s dovetkom, že je riadený zo zahraničia. Príkladom je Igor Choma, primátor Žiliny a poslanec Národnej rady Slovenskej republiky (NR SR), ktorý sa k téme vyjadril pred pár dňami, keď zdieľal post svojho kolegu Blahu o tom, že ide o prevrat a nie domácej výroby.

2. Nič sa nedeje.

Politici, ktorí dianie na ulici nereflektujú a na sociálnej sieti nie sú moc aktívni. Príkladom je Štefan Zelník, poslanec Mestského zastupiteľstva v Žiline (MZ) a zároveň poslanec NR SR. Naposledy pozýval vo februári na reláciu Debata na telefón. 

Prípadne sú to politici, ktorí informujú o inom dianí v spoločnosti ako napríklad Juraj Blanár, bývalý preseda Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) a stále poslanec NR SR. Ten informuje o tom, že v ten istý deň ako sú po celom Slovensku pochody začína v kórejskom Pjongčangu paraolympiáda.

3. Nič sa nedeje, som tu ja.

Skupina politikov, ktorí bežne o dianí na sociálnych sieťach informujú. Väčšinou sa však týka ich osoby a činnosti. Príkladom je prvý zástupca primátora mesta Žilina, Patrik Groma. V deň pochodu okrem iného informuje, že: "Už som aj zabudol, že som bol okrem iného aj atlét-vrhač :D oštep, disk a guľa :D Rok 1987 - kariéra z toho nie je, ale aspoň som sa ulial zo školy."

Druhým príkladom je poslanec ŽSK a poslanec MZ v Žiline, Martin Kapitulík. Ten zasa informuje o svojom návrhu, ktorý prerokovala finančná komisia.

4. Som za slušné Slovensko.

Najväčšou skupinou v mojom výbere sú žilinskí politici, ktorí si pochod "Postavme sa za slušné Slovensko" všimli a aktívne o ňom informovali verejnosť.

Či už to bola predsedníčka ŽSK, Erika Jurinová, poslanci NR SR Milan Laurenčík, Ján Marosz a Richard Vašečka, či poslanci MZ v Žiline, Peter Fiabáne a Ľudmila Chodelková.

Poznámka na záver: výber politikov je samozrejme subjektívny, podľa toho, ktorí sú pre mňa najznámejší.

Vladimír Randa

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

NADÁCIA ZASTAVME KORUPCIU

Ako chcel Kočner s Bödörom oblafnúť Haščáka a získať časť Markízy

Mal plán, ako získať podiel v televízii, keď ju kúpi Penta.

Čo musí Kiska vysvetľovať a kto je kto vo video kauze

Vysvetlenie žiadajú opoziční lídri.


Už ste čítali?